ביטוח נהג חדש או ביטוח נהג צעיר? המדריך השלם

נערך ב-02 בפברואר 2023

Rounded avatar

צוות bwise

צוות bwise בנוי מכותבים מומחים בעולם הפיננסי הצרכני.

כל נהג חייב לבטח את עצמו. כאשר מדובר בביטוח רכב נהג צעיר, הביטוח הוא קריטי גם בשל הסבירות הגבוהה יותר לממש את הביטוח. מי מוגדר כנהג חדש, כמה עולה ביטוח נהג חדש, איך בוחרים ביטוח ואילו סוגי ביטוח קיימים. על כל אלו תקבלו כאן תשובות. ריכזנו עבורכם מידע מקיף על ביטוח לנהג חדש.

מתי צריך ביטוח לנהג חדש?

ההגדרה של נהג חדש היא נהג המחזיק ברישיונו פחות מ24 חודש (שנתיים). לעומת זאת, נהג צעיר הוא נהג שעדיין לא הגיע לגיל 24. על פי חוק ביטוח רכב, נהגים העונים להגדרה של נהג חדש צעיר, צריכים ביטוח לנהג חדש. חשוב לציין כי ביטוח רכב רגיל לא יספיק לביטוח נהג חדש.


חברות ביטוח שונות מחשבות את הוותק של הנהגים בצורה שונה כך שנהג חדש שנוהג שנה, יוכל להצטרף למסלולי ביטוח לנהג חדש משתלמים יותר. כדי להנות מביטוח רכב נהג חדש, יש צורך בהשוואת ביטוחים.

נהגים חדשים מחויבים על פי חוק לתלות על חלון הרכב האחורי שלט "נהג חדש". ב-3 החודשים הראשונים לנהיגתם הם יכולים לנהוג רק עם מלווה שהוא עצמו בעל רישיון 3 שנים מעל גיל 30 או מעל גיל 24 ומחזיק ברישיון מעל 5 שנים. יחד עם זאת, הגבלה נוספת היא הגבלת כמות הנוסעים – נהג בן פחות מ-21 לא יכול להסיע יותר מ-2 נוסעים ללא מלווה. 

צילום: אילוסטרציה

צילום: אילוסטרציה

נהג חדש הוא לא בהכרח נהג צעיר

אם אתם בני 18 וקיבלתם רישיון, הרי שאתם עונים להגדרה של נהג חדש ונהג צעיר. אך אם אתם כבר בני 25 וקיבלתם רישיון בגיל זה, אתם נחשבים לנהג חדש ולא נהג צעיר. כך או כך, נהג חדש מצריך ביטוח ייעודי. 

למה ביטוח לנהג חדש הוא קריטי?

על פי נתוני סטטיסטיקות ניתן לראות נהגים צעירים מעורבים הרבה יותר בתאונות דרכים. עצם הנהיגה על הכביש היא מסכנת חיים. כל עוד ולא נוהגים מספיק זממן על הכביש, הטעויות העלולות להתרחש הן גורליות.


על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה 20% מהתאונות בהן מעורבים נהגים חדשים צעירים מסתיימות עם נפגעים בגוף. נהג הפוגע בהולך רגל או אפילו בנהג אחר, יחויב בתשלום פיצויים. כאשר הוא לא מבוטח, הוא עלול למצוא את עצמו נתבע ללא יכולת לשלם את המחיר הכבד.

ביטוח רכב רגיל הוא לא ביטוח רכב נהג חדש

חשוב להבהיר כי ביטוח רכב נהג חדש הוא ביטוח ייעודי לנהגים חדשים. נהג חדש לא יכול לנהוג ברכב מבלי שיהיה על שמו ביטוח לנהג חדש ייעודי.


 גם אם מדובר ברכב משפחתי שאחד מבני המשפחה קיבל לאחרונה רישיון, הוא לא יוכל לנהוג ברכב מבלי שנוסף ביטוח לנהג חדש. במקרה של תאונה ללא ביטוח ייעודי, לא ינתן כיסוי ביטוחי וחבל.

איך משווים בין סוגי הביטוח השונים?

חשוב לציין כי ישנם סוגי ביטוח שונים. כל ביטוח מתמקד ונותן כיסוי ביטוחי שונה. סוגי ביטוח נהג צעיר:


ביטוח רכב חובה

ביטוח חובה הוא ביטוח שכל נהג מחויב לרכוש אותו לפני עלייתו לכביש. מחיר ביטוח החובה נקבע בהתאם לגיל הנהג. ביטוח זה מכסה נזקי גוף העלולים להיגרם מנהיגה ברכב (לנהג עצמו ולהולכי רגל או נהגים אחרים).

 

ביטוח רכב מקיף

ביטוח זה כולל כיסויים שונים המעניקים כיסוי גם במקרה של גניבה, הרס של הרכב, נזקי רכוש, כיסוי לצד ג', רכב חלופי, שירותי גרר ועוד מגוון כיסויים בהתאם להחלטת חברת הביטוח המבטחת. כל חברת ביטוח מכניסה כיסויים שונים לביטוח רכב מקיף וכך התחרות בין חברות הביטוח מגיעה לטובת הצרכן שיכול באותו מחיר לקבל כיסוי גבוה יותר.

 

ביטוח רכב צד ג'

ביטוח צד ג' הוא ביטוח המכסה נזקים שנגרמו לצד שלישי – זה יכול להיות תאונה שהובילה להרס גדר של בית פרטי, מכוניות סמוכה ועוד. ביטוח זה כלול בביטוח מקיף. אך רבים משמיטים את הביטוח המקיף כדי להוזיל עלויות וכך הם בוחרים בביטוח חובה וביטוח צד ג'.

 

ביטוח לפי קילומטר

כמו שראינו, כל נהג חייב ביטוח רכב. נהג חדש חייב להיות מבוטח בביטוח רכב לנהג חדש דווקא. ביטוח לא ייעודי לא יתן לו כיסוי מספק במקרה של מימוש הביטוח. ניתן להוסיף את הקילומטראז' כפרמטר נוסף ברכישת ביטוח רכב נהג חדש. כך משלמים על ביטוח הנהג החדש מחיר סמלי בהתאם לקילומטרים שנקבעו. 

יש לנו הצעות מעולות לביטוח נהג צעיר ולביטוח נהג חדש!

שלחו לנו את הפרטים שלכם ואחד מהמומחים שלנו יחזור אליכם

בשליחת טופס הנך מאשר את תנאי התקנון

שליחה

איך בוחרים ביטוח רכב?

התחרות בעולם ביטוחי הרכב היא ענקית וככזו ניתן למצוא מגוון כיסויים ביטוח גמישים ויעילים. ההמלצה היא לערוך השוואת ביטוחים למציאת ביטוח רכב המשתלם ביותר עבורכם.


כמו שציינו לפניכן, קיימים סוגי ביטוח שונים. חשוב לבחור ביטוח שייתן מעטפת לכל מה שאתם צריכים, ביטוח חובה + ביטוח הולם ומקיף לצרכים שלכם. במסגרת השוואת הביטוחים תוכלו להיעזר במערכות אינטרנטיות קיימות למציאת הביטוחים המשתלמים. למרות המידע הנגיש יחסית, ההמלצה שלנו היא כן לפנות לאיש מקצוע שיערוך השוואת ביטוחים מקצועית ומקיפה.

 

ישנן מספר נקודות עליהן יש להתמקד בבחירת ביטוח:

 

מחיר

מחירי הביטוח משתנים בין חברה לחברה וחשוב לבדוק את מחיר הביטוח ביחס למה שהוא מציע. יחד עם זאת, המחיר הוא לא הכל, אף נהג לא היה רוצה לשלם על ביטוח זול כאשר בשעת מעשה הוא מגלה שהוא מבוטח בחברת ביטוח שלא נותנת לו את המענה לו הוא זקוק.

 

כיסויים ביטוחיים

חשוב לוודא כי הביטוח מכיל את הכיסויים הנדרשים מעבר לביטוח חובה. נהג המעורב בתאונה עלול למצוא את עצמו נתבע על נזקי רכוש שאין לו מניין לשלם אותם... חברות הביטוח מציעות כיסויים שונים בביטוחי רכב וכך יש ביטוחים המכסים את מה שצריך ויש ביטוחים גבוליים מידי... חשוב לבדוק כי אתם עורכים השוואה בין ביטוחים המכילים את הכיסויים שאתם צריכים.

 

זמינות ושירות החברה המבטחת

חשוב שהחברה המבטחת תהיה זמינה לכל פנייה שלכם. רמת השירות היא חשובה. אף אחד לא מעוניין למצוא את עצמו משלם לאורך שנים וכאשר הוא נזקק למימוש הביטוח, אין לו עם מי לדבר... ויש הרבה חברות כאלו... חשוב לברר על רמת השירות של החברה המבטחת.

 

הנגשת מידע

 אם אתם אוהבים לדעת מה קורה עם התיק הביטוחי שלכם, כדאי שתרכשו את הביטוח דרך סוכן ביטוח שיתן לכם שירות לאורך כל הדרך או שתפנו לחברת ביטוח אמינה ומוכרת שיש לה אתר עם אזור אישי מונגש בו היא מנגישה את המידע שמעניין את הלקוח.

 

אם נסכם את הנקודות עליהן חשוב להתמקד בבחירת ביטוח רכב לנהג חדש, נראה כי חשוב יותר מהכל למפות את הצרכים האישיים שלכם לצורך התאמת ביטוח שיתן לכם מענה הולם. 

טיפים לפני רכישת ביטוח רכב לנהג חדש

  • אתם יכולים להביא אישור העדר תביעות לאחר שיש לכם 3 שנות וותק בנהיגה ולהנות ממחיר נמוך יותר. המציאות מראה שלפחות נהגים צעירים יש רכב על שמם ובמקרים כאלו הם יכולים אישור העדר תביעות על שם הוריהם.
  • לבחון את הפרמטרים הרבים בבחירת ביטוח רכב ולא להתמד רק במחיר הביטוח. כי מה יש מביטוח זול כשהוא לא מכסה את מה שצריך?
  • לערוך השוואת מחירים בין פוליסות הביטוח השונות בצורה מקצועית על ידי פנייה לסוכן הביטוח מקצועי.
  • לא להתפשר על ביטוח חובה בלבד. כל נהג חייב לרכוש גם ביטוח רכב צד ג'. העלות היא סמלית ובמקרה ביטוחי היא חיונית.
  • בררו מה כולל כל כיסוי ביטוחי. מה גובה ההשתתפות העצמית וכו'.
  • חשוב לענות נכון על השאלות של החברה המבטחת. מענה שגוי ולא מדויק עלול להוות עילה להתחמקות החברה המבטחת מהתשלום הנדרש במקרה ביטוחי. 

ביטוח רכב לנהג חדש עם BWISE

מי שמעוניין לרכוש ביטוח רכב לנהג חדש פונה אלינו. אצלינו צוות המומחים עורכים חיפוש כל פעם מחדש למציאת ביטוחים משתלמים ללקוחות.


לקוחות פונים אלינו כדי שנערוך עבורם השוואת מחירים מקצועית בין פוליסות הביטוח. מי שרוצה לקבל ליווי מקצועי לאורך כל הדרך, פונה אלינו. נשמח לעזור גם לכם במציאת פוליסת ביטוח רכב מתאימה. השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם. 

בשליחת טופס הנך מאשר את תנאי התקנון

שליחה