ביטוח חיים - מהו ולמי הוא חשוב?

ביטוח חיים הוא רשת הביטחון ליקרים לכם מכל. כאן תמצאו את כל המידע על ביטוח חיים וסוגי הביטוחים הקיימים בשוק. תוכלו לבצע השוואה בין חברות מובילות בתחום על מנת לבחור את הביטוח שהכי מתאים לכם.

איך אנחנו מסקרים ביטוחי חיים

את ביטוחי החיים אספנו עבורכם לאחר סקר שוק של חברות הביטוח המובילות בארץ. אנחנו אוספים נתונים מאתרים רשמיים של חברות ביטוח ומביאים לכם את פרטי המידע הרלוונטיים ביותר להשוואה יעילה בין ביטוחי החיים הקיימים בשוק, על מנת שתמצאו את ביטוח החיים המתאים ביותר עבורכם.

ביטוח חיים - מהו ולמי הוא חשוב?

אחת השאלות המשמעותיות ביותר מאז ומעולם, הייתה ועודנה סוגיית הדרך להבטחת העתיד של בני המשפחה או התלויים במפרנס, במקרה של מוות או פגיעה משמעותית ביכולת ההשתכרות שלו. ככל שהתלות של בני המשפחה היא גדולה יותר, כך הפגיעה בהם תהיה משמעותית יותר, אם וכאשר הוא לא יוכל להמשיך ולמלא את התפקיד שלו. אחד הפתרונות היותר יעילים לבעיה הזאת היא רכישת פוליסת ביטוח חיים עבור אותו המפרנס.

 

הפוליסה מבטיחה שאם יתקיים אחד או יותר מהתנאים הנקובים בה, יזכו כל המוטבים לפיצויים באופן שנקבע מראש בפוליסה. בשורות להלן נעסוק בהרחבה בנושא ביטוח חיים. מהו בעצם ביטוח החיים? למה בכלל צריך אותו? אילו סוגי ביטוח חיים קיימים? למה צריך לשים לב כשרוכשים פוליסת ביטוח חיים? אילו חברות מובילות כיום בתחום? כל התשובות במאמר שלפניכם.

ביטוח חיים – כמה מושגים בביטוח

פוליסת ביטוח חיים היא הסכם בין המבוטח לבין חברת הביטוח. על פי ההסכם, אם וכאשר תתרחש חלילה פגיעה בגופו של המבוטח, או אם הוא ילך לעולמו, יהיו המוטבים בפוליסה זכאים לפיצוי כספי, על פי התנאים שהוסכמו ונרשמו בפוליסה עצמה.


להלן כמה מונחים שחשוב להכיר בהקשר הזה: 


  • פוליסת ביטוח חיים - פוליסת הביטוח היא, כאמור, ההסכם שנחתם בין המבוטח לבין חברת הביטוח. ההסכם קובע את תנאי הביטוח – התשלומים שיעברו לידי חברת הביטוח מצד אחד, ומצד שני התמורה שיקבלו המוטבים בפוליסה, אם וכאשר יתרחש אחר התרחישים המתוארים בפוליסה (מקרה ביטוח).
  • מבוטח - המבוטח הוא מי שעבורו נרכשה הפוליסה, וקבלת התמורה למוטבים תלויה באופן ישיר במצבו הרפואי, או בהיותו בחיים. 
  • מוטבים - מי שבהינתן התנאים כפי שהוגדרו בפוליסת ביטוח חיים, יהיו זכאים לקבלת התמורה הכספית.
  • מקרה ביטוח - המונח מתאר את המצה ואת התנאים שאם וכאשר יתרחשו, המוטבים יהיו זכאים לתמורה כספית. מקרה ביטוח יכול להיות מותו של המבוטח, העדר יכולת שלו להתפרנס ולפרנס וכיוצא באלה מצבים. 
  • חברה מבטחת - החברה שמכרה את פוליסת הביטוח למבוטח. 

מי צריך ביטוח חיים ולמה?

ביטוח חיים נועד לפצות את המוטבים בפוליסת הביטוח, במקרה שבו ילך חלילה המבוטח בפוליסה לעולמו, בטרם זמנו.

בדרך כלל, נהוג לרכוש פוליסת ביטוח בכמה מקרים ומצבים, שאותם ניתן למנות את המצבים להלן: 


דאגה לפרנסת המבוטחים

המבוטח אחראי לפרנסתם של המוטבים בפוליסה, ולא צבר רכוש או הון אשר יספיק על מנת לאפשר להם לשמור על איכות חיים ורמת חיים נאותה. רכישה של פוליסת ביטוח חיים במקרה הזה נועדה למנוע מהמוטבים הידרדרות ברמת החיים.

 

מוטבים אינם יכולים לכלכל את עצמם

יש מקרים שבהם המוטסים אינם יכולים ולא יוכלו לכלכל את עצמם, והם תלויים לחלוטין במבוטח. גם במקרה הזה, ביטוח חיים אמור להוות פתרון לבעיה. 


ביטוח למקרה שבו המבוטח איננו יכול להמשיך לפרנס

יש פוליסות ביטוח חיים אשר כוללות גם פיצוי במקרים שבהם המבוטח איננו יכול להמשיך למלא את תפקידו כמפרנס. גם כאן, הדאגה למוטבים נמצאת בראש מעייניו. 

לפי ספק

השוונו בין 1 חברות ו - 0 מוצרים!