הלוואה לסטודנטים – כל הפרטים שחשוב לדעת

הלוואות לסטודנטים מומלצות לשנת 2024

לרשימה המלאה

איך אנחנו מסקרים הלוואות לסטודנטים

את סוגי ההלוואות אספנו עבורכם לאחר סקר שוק של חברות מובילות בארץ. אנחנו אוספים נתונים מאתרים רשמיים של החברות ומביאים לכם את פרטי המידע הרלוונטיים ביותר להשוואה יעילה בין ההלוואות הקיימות בשוק, על מנת שתמצאו את ההלוואה המתאימה ביותר עבורכם.

תקופת הלימודים האקדמיים מלווה בלא מעט הוצאות כמו – שכר לימוד, תשלומי שכר דירה והוצאות כלליות שוטפות. עם זאת, סטודנטים רבים נדרשים להשקיע את מירב זמנם בלימודים ומתקשים לכלכל את עצמם בתקופה זו. 

אמנם ישנם סטודנטים הזוכים למעט מימון וסיוע מצד הוריהם, אך רבים מהם נזקקים להלוואה ולמקורות מימון נוספים על מנת להשלים את לימודיהם כראוי ולקבל בסופו של דבר את התואר הנכסף.


אז באילו מקרים סטודנטים זקוקים להלוואה? אילו גופים מעניקים הלוואות לסטודנטים ובאילו תנאים? והאם ניתן לקבל הלוואה לסטודנטים ללא ריבית? כל התשובות וההסברים במאמר שלפניכם. 

הלוואה לסטודנטים – מהי ולאיזה צרכים היא משמשת

הלוואות לסטודנטים מתאפיינות לרוב בתנאי תשלום נוחים וגמישים יותר לעומת מסלולי הלוואות אחרים, מתוך הנחה כי סטודנטים רבים מתקשים לפרנס את עצמם בזמן הלימודים ולממן את כל ההוצאות הנלוות לכך.


לרוב, מדובר במסלולי הלוואה ייחודיים המאפשרים פריסת תשלומים גמישה במיוחד עם ריבית נמוכה, כאשר גופים מסוימים אף מציעים הלוואה לסטודנטים ללא ריבית וללא הצמדה. מוסדות פיננסים רבים מציעים מסלולים שונים של הלוואות לסטודנטים, כאשר חלקן ניתנות על פי ריבית קבועה ואילו מסלולים אחרים מציעים הלוואות בריבית משתנה.


בעוד שסטודנטים רבים מקבלים מימון מסוים מצד הוריהם או נעזרים במלגות, אחרים נאלצים לפנות לגופים מסוימים על מנת לקבל הלוואה לצורך מימון לימודיהם. אולם, לעתים הלוואה לסטודנטים משמשת גם עבור צרכים חשובים אחרים, בין אם מדובר במימון שכר דירה או רכישת רכב. 

הלוואה לסטודנטים לצורך מימון שכר הלימוד

שכר הלימוד בישראל נחשב גבוה יחסית בהשוואה למדינות אחרות בעולם ועשוי לעמוד על מעל ל-100 אלף שקלים עבור תואר מלא במכללות פרטיות. בנוסף לכך, סטודנטים רבים נדרשים להשקיע לא מעט כסף בחומרים ואביזרים נלווים המשמשים אותם בזמן הלימודים, בין אם מדובר במחשב נייד, רכישה של תוכנות כלשהן, או שימוש בחומרי לימוד מסוימים.


מאחר שסטודנטים רבים נמצאים בתחילת שנות העשרים לחייהם ואינם מבוססים דיו כלכלית, רבים מהם מתקשים לעמוד בסכומים הללו ונדרשים לעזרה כלשהי. לשם כך, ניתן להיעזר בין השאר בהלוואות לסטודנטים המיועדות באופן ספציפי עבור תשלום שכר הלימוד בתנאים גמישים יחסית.


הלוואות אלו ניתנות על ידי מוסדות וגופים פיננסיים שונים ומיועדות עבור סטודנטים עד גיל 35 לערך לתואר ראשון, סטודנטים לתארים מתקדמים וסטודנטים למקצועות ספציפיים כמו – רפואה והנדסה, כאשר כל מסלול הלוואה מתאפיין בתנאי החזר שונים.

הלוואה לסטודנטים למימון מחייה

מלבד מימון שכר הלימוד, סטודנטים רבים נאלצים להתמודד עם הוצאות מחייה נוספות, כמו מימון רכב ותשלום שכר דירה. אמנם רבים מהם משתדלים להתנייד בתחבורה ציבורית ולהימנע מקניית רכב, אך לעתים, סדר היום העמוס והשילוב של עבודה וסידורים אחרים לצד לימודים תובעניים במיוחד, מחייבים ניידות מלאה והחזקה ברכב פרטי. עם זאת, סטודנטים רבים אינם מסוגלים לעמוד בתשלומים הכרוכים בכך. במקרים אילו, ניתן לבקש הלוואה ספציפית המיועדת לסטודנטים לצורך רכישת רכב בתנאים נוחים.


בנוסף, סטודנטים רבים הלומדים במוסד לימודי המרוחק מבית הוריהם נאלצים לשכור דירה או לגור במעונות. בעוד שחלקם מקבלים סיוע בשכר דירה מצד הוריהם, רבים נדרשים לממן זאת מכספם ואינם עומדים בהוצאות. לצורך כך ניתן לבקש הלוואה לצורך מימון שכר הדירה בריבית נמוכה ובתנאים גמישים.