לא טסים בלי ביטוח! כל מה שצריך לדעת על ביטוח נסיעות לחו"ל

טסים לחו"ל? כאן תוכלו למצוא מידע על ביטוחי נסיעות מובילים, להשוות הצעות של חברות ביטוח ולמצוא את ביטוח הנסיעות הכי משתלם עבורכם.

ביטוחי נסיעות לחו"ל מומלצים לשנת 2024

לרשימה המלאה

איך אנחנו מסקרים ביטוחי נסיעות לחו"ל

את ביטוחי הנסיעות אספנו עבורכם לאחר סקר שוק של חברות הביטוח המובילות בארץ. אנחנו אוספים נתונים מאתרים רשמיים של חברות ביטוח ומביאים לכם את פרטי המידע הרלוונטיים ביותר להשוואה יעילה בין ביטוחי הנסיעות לחו"ל הקיימים בשוק, על מנת שתמצאו את ביטוח הנסיעות המתאים ביותר עבורכם.

כל מה שצריך לדעת על ביטוח נסיעות לחו"ל

נסיעה לחו"ל, בין אם למטרות בילוי, עסקים או עבודה ובין אם לשהות ארוכה למגוון מטרות וצרכים, כרוכה במידה מסוימת של סיכון. במצב האופטימלי, אם הנסיעה תעבור בשלום, הנוסע יחזור לארץ וימשיך בחייו התקינים. אבל אם חלילה אירעה תקלה או בעיה בזמן השהות בחו"ל, התוצאות שלה עלולות להיות בעייתיות, הן ברמה הבריאותית והן ברמה הכלכלית והפיננסית. ביטוח נסיעות לחו"ל נועד לתת מענה בדיוק למצבים הללו, ולאפשר למי שנוסע לחו"ל ללכת בשלום ולחזור בשלום לישראל.

 

חברות ביטוח שונות מציעות מגוון רחב של פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל כאשר כל אחת מהחברות המבטחות מדגישה סעיפים מסוימים, בהתאם להתמחות ובהתאם להעדפות שחברת הביטוח עצמה קבעה. מצד אחד, אפשרויות הבחירה הן מרובות. מצד שני, ריבוי הפוליסות מקשה על מי שמעוניין לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל למצוא בדיוק את הפוליסה המתאימה עבורו.

בשורות להלן ננסה לפשט את התהליך ולהעניק לקוראים כלים לבחירת ביטוח נסיעות לחו"ל בהתאם להעדפות ולצרכים האמיתיים שלהם. מה זה בדיוק ביטוח נסיעות לחו"ל ולמי הוא נועד? אילו סוגים של ביטוח נסיעות לחו"ל קיימים? איך בוחרים את הפוליסה המתאימה ואת החברה המבטחת? על אילו סעיפים וכיסויים חשובים כדאי להקפיד? מה זה הרחבה בפוליסת ביטוח הנסיעות? האם כדאי לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל באמצעות סוכן או באופן ישיר? בשורות להלן נשיב לשאלות הללו בהרחבה.

מה זה ביטוח נסיעות לחו"ל, למי הוא נועד ומתי הוא נדרש?

במדינת ישראל, כל האזרחים והתושבים מבוטחים באופן אוטומטי בביטוח בריאות ממלכתי. המשמעות היא שכאשר הם חולים או חווים בעיה רפואית מכל סוג שהוא, הם יכולים להיות מטופלים על ידי גורמי הרפואה בישראל. זאת, גם אם הם לא רכשו ביטוחים רפואיים משלימים, נוספים או אחרים. ואולם הביטוח הזה תקף אך ורק בגבולות המדינה. אזרח שמחליט לצאת מגבולות המדינה לכל צורך שהוא, איננו נהנה מכיסוי ביטוחי אוטומטי, במקרה של פגיעה רפואית בחו"ל. ביטוח נסיעות לחו"ל נועד לתת מענה בדיוק למצבים הללו, ולהעניק לכל מי שנוסע לחו"ל כיסוי ביטוחי מתאים.


מעבר לשקט הנפשי, ביטוח נסיעות לחו"ל גם יכול לתת מענה הולם במגוון רחב של מצבים רפואיים אפשריים. בנוסף, פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל יכולה להעניק כיסוי ביטוחי גדם במגוון רחב של מצבים שהם לא בהכרח רפואיים, אבל יש להם משמעות בעת הנסיעה לחו"ל.

להלן המטרות העיקריות והכיסויים העיקריים של ביטוח הנסיעות:


ביטוח רפואי

המטרה המרכזית והחשובה ביותר של פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל הינה מתן מענה במקרים שבהם מתעוררת אצל המבוטח בעיה רפואית מכל סוג שהוא, המכוסה על ידי הפוליסה. זאת, הן כתוצאה ממחלה או מתאונה.


סעיפים נוספים

מעבר לביטוח הרפואי, ביטוח נסיעות לחו"ל יכולה לכלול גם סעיפים נוספים. בדרך כלל, נכללים בפוליסה סעיפים כגון אבדל כבודה, ביטול נסיעה או קיצור נסיעה, ביטוח צד ג', שירותי חילוץ והצלה ועוד בהמשך המאמר נביא הסבר ברור גם בנושא הזה.


הרחבות

חברות ביטוח שונות מציעות גם הרחבות לפוליסות הסטנדרטיות, ואף לאלה הכוללות סעיפים נוספים. ההרחבות כרוכות בתוספת פרמיה, אבל במקרים מסוימים הן פשוט מחויבות המציאות. עם ההרחבות האפשריות ניתן למנות ביטוח בגין ספורט אתגרי, ביטוח בגין היריון וכן הטסה לארץ במקרה הצורך. הפוליסה יכולה לכלול גם חילוץ והצלה, ונועדה בעיקר לתרמילאים ומטיילים.


כל מי שיוצא מגבולות המדינה, צריך לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל. הפוליסה צריכה להתאים לצרכים ולהעדפות של הנוסע, ולכסות את המצבים האפשריים ואת הבעיות האפשריות במהלך השהייה בחו"ל.  

לפי ספק

הפניקס

1

AIG

2

פספורטכארד

1

ליברה ביטוח

1