הברזל 19 א', תל אביב
073-233-1500

אלטשולר שחם

בית ההשקעות אלטשולר שחם הוקם לפני למעלה מ30 שנה והוא מאגד תחתיו חברות מכמה תחומים פיננסיים. החברה מעניקה מגוון רחב של שירותים עבור כ2.4 מיליון לקוחות, ביניהם ניהול תיקי השקעות, קופות גמל, קרנות השתלמות, קרנות פנסיה וקרנות נאמנות. חברות בת של אלטשולר שחם מעניקות גם שירותים משלימים כמו הכוונה לפרישה, השקעות אלטרנטיביות, שירותי נאמנות ושירותי מט"ח.

קטגוריות לספק זה

כל המוצרים של אלטשולר שחם

לפי קטגוריה

קרן השתלמות

1

קופת גמל

5

קופת גמל להשקעה

5

ביטקוין

1

סקרנו 1 מוצרים בקטגוריה זו

אלטשולר שחם השתלמות כללי

קרן השתלמות מבית אלטשולר שחם במסלול כללי. התפלגות ההשקעה בקרן נקבעת בהתאם למדיניות ההשקעה של החברה.

אלטשולר שחם - סקירת שירותי החברה

בית ההשקעות אלטשולר שחם נמנה מזה כמה עשורים עם הגופים הפיננסיים הבכירים בישראל. לאורך שנים, הוביל בית ההשקעות הזה את טבלת התשואות בישראל.


אלטשולר שחם פנסיה הובילה את טבלת התשואות בכל הטווחים – הקצר, הבינוני והארוך. לאורך לא מעט שנים הציגה אלטשולר שחם תשואות מעולות גם באפיקי חיסכון אחרים – קופות גמל להשקעה, קרנות השתלמות ועוד. אף שבתקופה מסוימת חלה נסיגה מסוימת בתשואות, הפוטנציאל גדול והחוסכים עשויים לגלות שאפיקי ההשקעה חזרו בשנה האחרונה למסלול שמבטיח למשקיעים תשואות הולמות. 

מי אתם, אלטשולר שחם?

בית ההשקעות אלטשולר שחם הוא אחד מבתי ההשקעות האיכותיים והמצליחים בישראל. נכון למועד כתיבת שורות אלה, מנוהלים בבית ההשקעות הזה נכסים בהיקף של 186 מיליארד שקלים עבור 2.3 מיליון לקוחות. כבר ממועד ההשקה של בית ההשקעות, לפני כשלושים שנה (1993), הניב בית ההשקעות תשואות גבוהות וניצב בראש טבלת התשואות כמעט בכל תחום.


קרנות הפנסיה, קרנות ההשתלמות, קופות הגמל ושאר אפיקי ההשקעה משכו אליהם משקיעים חדשים שנהנו מהתשואה העודפת. אלטשולר שחם קרן השתלמות וכן אפיקי השקעה נוספים מניבים, במועד כתיבת שורות אלה, תוצאות טובות למשקיעים. בשנת 2016 רכש בית ההשקעות האיכותי את מיטב דש בנפיטס, שהייתה אחת מחברות הנאמנות הגדולות בישראל.


ואולם בחודש מאי 2023 מכרה החברה את האחזקות שלה בחזרה למייסד רנן סלומון. עם זאת, שווי החברה שולש מאז. המניות שנרכשו בסך של 15 מיליון ₪ בשנת 2016, נמכרו בסכום של 50 מיליון ₪ בקירוב. להלן אפיקי ההשקעה והפעילות העיקריים של אלטשולר שחם:


אלטשולר שחם פנסיה: תחום הפעילות העיקרי של אלטשולר שחם הוא תחום הפנסיה. נכון להיום מופעלות בה מספר קרנות, שלכל אחת מדיניות השקעה ייחודית. כך למשל, אלטשולר שחם פנסיה מקיפה מופעלת בהתאם למדיניות השקעה שנקבעת מעת לעת ומדווחת למשקיעים. בנוסף, מופעלות באמצעותה קרנות פנסיה ייחודיות לגילאים שונים או לבעלי העדפות שונות בתחום ההשקעות. בכל אחת מהקרנות מניבה אלטשולר שחם תשואות איכותיות, שמסייעות בדרך כלל למשקיעים לשפר את התנאים שלהם בעת הפרישה לגמלאות.


קרן פנסיה ברירת מחדל: אלטשולר שחם מפעילה קרן פנסיה ברירת מחדל. המשמעות היא שכל מי שמעוניין בכך, בכל גיל, יכול להצטרף לקרן. היתרונות הגלומים בקרן הזאת הם העדר הצורך בחיתום, מה שמאפשר לכל אחד להצטרף לקרן. יתרון משמעותי נוסף טמון בעמלות הנמוכות בצורה משמעותית מהעמלות בקרנות הפנסיה הרגילות. 


קרן השתלמות: אלטשולר שחם קרן השתלמות היא אחת הקרנות היותר איכותיות. על פי הנתונים שפורסמו בספטמבר 2023, הרוויחו המשקיעים בקרן השתלמות מסלול כללי 8.82% על ההשקעה שלהם בשנה האחרונה. בטווח של 5 שנים הניבה הקרן מעל 22%, שזה בהחלט רווח נאה.


קופת גמל: קופת הגמל עברה שינויים משמעותיים לאורך העשורים האחרונים. נכון להיום, קופת גמל עשויה לשמש כלי פנסיוני וכן כלי לחיסכון ולהשקעה. קופות גמל לחיסכון תגמולים ופיצויים של אלטשולר שחם ממלאת תפקיד דומה לזה של קרנות הפנסיה. עם זאת, ההבדל טמון בעובדה שקופת הגמל איננה מספקת ביטחון ומענה במקרה של נכות או אבדל כושר עבודה. סוג נוסף של קופת גמל הוא קופל גמל להשקעה. בקופות אלה משיגה אלטשולר שחם תשואות נאות אשר מאפשרות למי שצברו סכומי כסף משמעותיים, אשר אינם מושקעים במכשירים פנסיוניים, להפוך את הכסף שנחסך לסוג של קרן פנסיה.

איך מגדילים את התשואות באפיקי החיסכון השונים

אחד המאפיינים של כלל אפיקי ההשקעה והחיסכון של אלטשולר שחם, טמום בעובדה שכל חוסך וכל משקיע יכול להשפיע על התשואה האפשרית על הכסף המושקע. קרנות הפנסיה, קופות הקמל וקרנות ההשתלמות מאפשרות לכל חוסך להגדיר את מידת הסיכון שהוא מוכן לקחת. מצד אחד, סיכון גבוה עלול לגרום להפסדים משמעותיים במקרה של ירידות בשוק ההון.


מצד שני, הרווחים הצפויים בסוג ההשקעה הזה יכולים להיות גבוהים. נטילת סיכונים מחושבים עשויה להוכיח את עצמה ולהניב לחובך תשואות נאות, תוך הקטנת הסיכויים להפסדים. על מנת למקסם את התועלת, מפעילה אלטשולר שחם שירתי הכוונה ליועצים פיננסיים, הכוללים את כל שירותי המידע. בנוסף, מפעליה אלטשולר שחם גוף ייעודי העוסק בהכוונה לפנסיה וליווי לקוחות וחברות בתכנון הליך הפרישה עבור החוסכים. תכנון נכון הן בתקופת החיסכון והן לפני הפרישה לגמלאות מהווה מפתח לחיים נוחים והתנהלות כלכלית נאותה.