ניהול תיקי השקעות - מתי כדאי להיעזר באנשי מקצוע?

תיק השקעות מנוהל או עצמאי? כאן תמצאו את המדריך המלא לניהול תיק ההשקעות שלכם. תוכלו להשוות בין האפשרויות הקיימות ולמצוא את המשתלמת ביותר עבורכם.

איך אנחנו מסקרים מנהלי תיקי השקעות

את שירותי הניהול אספנו עבורכם לאחר סקר שוק של בתי השקעות מובילים בארץ. אנחנו אוספים נתונים מאתרים רשמיים של החברות ומביאים לכם את פרטי המידע הרלוונטיים ביותר להשוואה יעילה בין מנהלי תיקי ההשקעות הקיימים בשוק, על מנת שתמצאו את הדרך המשתלמת ביותר לניהול תיק ההשקעות שלכם.

ניהול תיקי השקעות - מתי כדאי להיעזר באנשי מקצוע?

לא אחת קורה שברשותו של מאן דהו, מצויים כספים שנצברו אצלו בדרכים שונות ובזמנים שונים, אשר שוכבים בחשבון הבנק ולמעשה אינם מייצרים כל הכנסה. בעבר, הנוהג היה להפקיד את הכספים הללו בפיקדונות נושאי ריבית. גם אם הריבית לא השיגה את האינפלציה, עדיין נוסף ערך כל שהוא לכסף.


הריביות הנמוכות של השנים האחרונות הפכו גם את הפיקדונות השקליים לבלתי רלבנטיים, גם אחרי העלאות הריבית האחרונות.

ואולם מי שיש ברשותו סכומי כסף כאמור, עשוי לגלות כי השקעה של הכסף במכשירים פיננסיים שונים, עשויה לא רק לשמר את הערך של הכסף, אלא אפילו להניב רווחים. זאת באמצעות פתיחת תיק השקעות, ושכירת השירותים של יועץ השקעות, משווק השקעות או מי שמתמחה בנושא ניהול תיק השקעות.


מה זה בעצם תיק השקעות? מה בין תיק השקעות מנוהל לבין תיק השקעות עצמאי? מתי כדאי לשקול את הנושא של ניהול תיקים באמצעות אנשי מקצוע, ולא לנהל את ההשקעות באופן עצמאי? כדאי לקרוא – המאמר שלפניך יעשה לך סדר ובו יוסברו בצורה ברורה מונחים שונים, שעשויים לסייע בקבלת החלטה מושכלת באשר לאופן ההשקעה.  

תיק השקעות – מה זה ולמה חשוב לבנות תיק השקעות איכותי?

תיק השקעות הוא למעשה חשבון השקעות, שבו משולבים נכסים מסוגים שונים. עם הנכסים הללו ניתן למנות ניירות ערך שונים, קרנות נאמנות וכן השקעה באפיקי השקעה אחרים, ברמות שונות של סיכון פיננסי.


המטרה של תיק השקעות היא לייצר רווחים עבור המשקיע מצד אחד, אבל להקטין עד כמה שניתן את הסיכונים להון המושקע בתיק ההשקעות מצד שני. הרכב הנכסים בתיק משקף בדרך כלל את ההעדפות של המשקיע.

ככל שהבעלים של תיק ההשקעות נוטה להגדיל את הסיכונים, כך המבנה של הנכסים ואפיקי ההשקעה בתיק ישקף את הנטייה הזאת. ככל שאותו הבעלים יהיה מעוניין להגביל את הסיכונים, כך החשיפה של תיק ההשקעות שלו למכשירים פיננסיים בסיכון גבוה תפחת, ואף תופסק לחלוטין אם המשקיע יבחר לעשות כן.


החשיבות של ניהול תיק השקעות טמונה בעובדה שאיש המקצוע המנהל את התיק מודע להעדפות של בעל התיק מצד אחד, ומצד שני מכיר היטב את שוק ניירות הערך, כך שיוכל למצוא עבור המשקיע את הנכסים הפיננסיים המתאימים ביותר עבורו.


בדרך כלל, לאורך זמן, תיק השקעות מנוהל עשוי להניב למשקיע רווחים נאים. יחד עם זאת, חשוב לבחור בשום שכל את מנהל תיק ההשקעות. ניהול תיקים חובבני או רשלני, עלול לגרום להפסדים לא רצויים, או להקטנה משמעותית של הרווחים יחסית לאלה שניהול מקצועי יותר היה עשוי להניב. 

לפי ספק

השוונו בין 1 חברות ו - 0 מוצרים!