הלוואה לכל מטרה - כל המידע שחשוב להכיר

משפצים את הבית? מתכננים טיול מושקע בחו"ל? הלוואה לכל מטרה קיימת במיוחד בשביל זה. כאן תקראו הכל על הלוואות אלו, תכירו את החברות המובילות בתחום ותוכלו להשוות בין סוגי ההלוואות הקיימים בשוק על מנת לבחור את ההלוואה הכי משתלמת עבורכם.

איך אנחנו מסקרים הלוואות לכל מטרה

את סוגי ההלוואות אספנו עבורכם לאחר סקר שוק של חברות מובילות בארץ. אנחנו אוספים נתונים מאתרים רשמיים של החברות ומביאים לכם את פרטי המידע הרלוונטיים ביותר להשוואה יעילה בין ההלוואות הקיימות בשוק, על מנת שתמצאו את ההלוואה המתאימה ביותר עבורכם.

הלוואה לכל מטרה -כל המידע שחשוב להכיר

נטילת הלוואה היא אחת הדרכים הטובות ביותר, המאפשרות ליחידים ולמשפחות לבצע פעולה הכרוכה בהוצאה משמעותית, מבלי לשבש יתר על המידה את ההתנהלות היום יומית. ואולם בדרך כלל, גופים פיננסיים שונים מעוניינים לדעת את מטרת ההלוואה. זאת על מנת להיות יותר בטוחים בהחזר שלה וביכולת של הלווים לעמוד בתשלומים. אלא שבשנים האחרונות נפוץ סוג חדש של הלוואות – הלוואה לכל מטרה.


בשורות להלן ננסה להסביר בצורה ברורה יותר מה פירוש המושג. מהי הלוואה לכל מטרה? אילו גופים פיננסיים מעניקים הלוואות מהסוג האמור? מה ההבדל בינה לבין הלוואה מסוג אחר? מהם היתרונות והחסרונות של הלוואה כזאת? להלן כל התשובות. 

הלוואה לכל מטרה – מה זה בעצם?

הלוואה לכל מטרה, כשמה כן היא, הינה הלוואה שהגוף המלווה מעניק אותה, ללא התחשבות במטרה וללא כל התנגדות לפעילות כזאת או אחרת שניתן יהיה לעשות באמצעות ההלוואה.


מבחינה היסטורית, מי שהציע הלוואות מהסוג הזה מלכתחילה, היו הבנקים. לרוב, ההלוואה הוצעה למי שנטלו משכנתא לרכישת דירה, והיו זקוקים לכסף על מנת לבצע בדירה או בנכס שרכשו שיפוצים או שינויים, במטרה להתאים אותו אליהם. במקרים אחרים, ההלוואה ניתנה על מנת להשלים את ההון העצמי שהיה חסר לרכישת דירה. זאת, עוד לפני שבנק ישראל קבע את המגבלות שלו ואסר על הבנקים להעניק הלוואות משלימות למשכנתא.

נכון להיום, ההלוואה לכל מטרה היא הלוואה ככל הלוואה אחרת. ואולם מספר הגופים שיכולים להעניק הלוואות כאלה גדל באופן משמעותי. נכון למועד כתיבת שורות אלה, לא רק הבנקים יכולים להעמיד הלוואות כאלה. גם חברות אשראי, גופים פיננסים חוץ בנקאיים או חברות ביטוח, מעניקים הלוואה חוץ בנקאית לכל מטרה בהתאם לצרכים של הלווים וליכולת ההחזר שלהם. 

אילו גופים פיננסיים מעניקים הלוואה ללא ציון מטרה ספציפית?

למעשה, כל גוף פיננסי שבתחום העיסוק שלו נכללת הענקת הלוואות יכול, ואכן מעניק ללווים המעוניינים בכך הלוואה לכל מטרה.  


הלוואות בנקאיות

למרות שהבנקים נוטים בדרך כלל לסייג את מטרות ההלוואה ולנסות לברר מראש את המטרה שלה, הרי שנכון להיום גל הבנקים מעניקים הלוואות ללא מטרה. הלווים יכולים להיות הלקוחות של הבנק, או לווים מבנקים אחרים שהחליטו משיקוליהם שלהם לקחת הלוואה שלא באמצעות הבנק שאיתו הם עובדים דרך קבע. 


הלוואות חץ בנקאיות לכל מטרה

חוץ מהבנקים, גופים חץ בנקאיים שונים מעניקים גם הם הלוואות בלא שנקבעה להן מראש מטרה מוצהרת. חברות חוץ בנקאיות יכולות להיות חברות מימון, חברות אשראי ואפילו בנקים, שלצורך העניין מתנהלים כאלו היו גופים חוץ בנקאיים בעצמם.


חברות מימון

בשנים האחרונות קמו בישראל כמה חברות מימון, שהעסקים שלהן מגוונים. בדרך כלל מדובר בחברות ביטוח, אשר בעקבות הריביות הנמוכות והעדר האפשרות לייצר הכנסות מפיקדונות או מאגרות חוב, פנו לתחום ההלוואות שהוא משתלם ורווחי ביותר. 


קרנות פנסיה והשתלמות

גם בתחום הזה התחוללו בשנים האחרונות שינויים משמעותיים. מצד אחד, נוספו גופים חדשים שמגדילים את התחרות בתחום הפנסיוני. מצד שני, הגופים הפיננסיים הללו לא עוסקים רק בתחום הזה, והרחיבו מהר מאד את העיסוק שלהם גם לתחום ההלוואות. 


חברות ביטוח

חברות הביטוח מעניקות למעוניינים בכך הפונים אליהן, גם הלוואות לכל מטרה. גם כאן, ההלוואות ניתנות אחרי בדיקה ובחינת היכולות של הלווים. 

לפי ספק

השוונו בין 1 חברות ו - 12 מוצרים!