כל מה שצריך לדעת על הלוואה לרכב

נמאס לכם להתחלק ברכב אחד? מעוניינים לשדרג את הרכב? הלוואה לרכב תוכל לעזור לכם. כאן תוכלו למצוא את כל המידע על ההלוואות הקיימות בשוק כיום לטובת רכישת רכב. תוכלו להשוות בין סוגי ההלוואות השונים ולבחור את הלוואה שהכי מתאימה לכם.

הלוואות לרכב מומלצות לשנת 2024

לרשימה המלאה

איך אנחנו מסקרים הלוואות לרכב

את סוגי ההלוואות אספנו עבורכם לאחר סקר שוק של חברות מובילות בארץ. אנחנו אוספים נתונים מאתרים רשמיים של החברות ומביאים לכם את פרטי המידע הרלוונטיים ביותר להשוואה יעילה בין ההלוואות הקיימות בשוק, על מנת שתמצאו את ההלוואה המתאימה ביותר עבורכם.

כל מה שצריך לדעת על הלוואה לרכב

רכישת רכב חדש היא השנייה בחשיבותה אחרי רכישת דירת מגורים. כיום, קנייה והחזקה של רכב כבר מזמן לא נחשבת למותרות.

התחבורה הציבורית בישראל עדיין לא בנויה להחליף את הרכב הפרטי, הן מבחינת האיכות והן מבחינת הזמינות שלה בשעות העבודה. בנוסף, כשישית מהזמן היא כלל איננה זמינה. (בסופי שבוע, ערבי חג, שבתות וחגים יהודיים).


בהינתן כל הנתונים הללו, אין פלא שמשפחה ישראלית ממוצעת מחזיקה יותר מרכב אחד. עם זאת, הבעיה שניצבת לא פעם בדרך לרכישת הרכב החדש היא מציאת מקורות המימון להשלמתה.

בשורות להלן נעסוק בהרחבה בנושא ההלוואות לרכבים. מהי הלוואה לרכב ומתי היא נדרשת? אילו גופים פיננסיים מעניקים מימון לרכב? מהם ההליכים הנדרשים לקבלת מימון רכבים? אילו פתרונות אחרים קיימים ומה היתרונות והחסרונות שלהם? אם אתם בדרך לרכישת רכב חדש, זה המקום הנכון עבורכם.

הלוואה לרכב – מהי ומתי היא נדרשת?

הלוואה לרכב היא הלוואה ייעודית שניתנת למי שמעוניין לרכוש רכב, במיוחד לצורך הרכישה. אם עד לפני כשני עשורים או קצת יותר הנוהג היה לאסוף כסף, למכור רכב ישן ולרכוש רכב משנתון מתקדם יותר ובאיכות גבוהה יותר, הרי שכיום המצב שונה.


רבים זיהו את היתרון העצום שמעניקה רכישת רכב חדש או משנתונים מתקדמים. כמן כן, כניסת רכבים חשמליים והיברידיים שינתה את פני שוק הרכב, וגרמה לזניחה או לירידה משמעותית של רכבים המונעים בדלק. בנוסף, גופים פיננסיים שונים זיהו את הפוטנציאל של שוק הרכבים והם מעניקים מימון רכבים מסוגים שונים, כולל הלוואת בלון לרכב, בסכומים המאפשרים רכישת רכב איכותי ובתנאי מימון אטרקטיביים בדרך כלל.

הלוואה לרכישת רכב נדרשת או עשויה להידרש, בנסיבות כדלקמן: 


רכישת רכב ראשון

רכישת רכב עבור מי שאין ברשותו רכב במועד הרכישה. הנתון הזה הוא משמעותי, משום שקיומו של רכב עשוי להקטין בסיכומו של עניין את סכום ההלוואה הנדרשת. 

שדרוג רכב: מימון לרכב לצורך רכישת רכב משנתון מתקדם יותר, באיכות גבוהה יותר או שני הדברים באחד. 


מעבר לרכב חשמלי

הטרנד הבולט ביותר כיום הוא הנטייה למעשה לרכב חשמלי או היברידי. ואולם לרוב, פערי המחירים בין הרכבים הללו ביחס לרכבים מונעי דלק הם משמעותיים. לכן, נדרשת הלוואה לרכב שתאפשר את השלמת העסקה. 


רכישת רכב נוסף

אורח החיים המודרני יצר תלות עצומה בכלי הרכב. משפחות רבות רוכשות רכב נוסף, כאשר לצורך כך הן נוטלות מימון רכבים עבור הרכישה. 


בסעיפים כאמור לא נכללה רכישת רכב מסחרי או רכב לצרכי עבודה. זאת, משום שמדובר בסקטור נפרד, ומשום שרכישת רכב לצרכי העסק גוררת הטבות מס שלא כאן המקום לסקור אותן עבור הרוכשים. 

אילו גופים פיננסיים מעניקים הלוואות לרכבים?

כל הגופים הפיננסיים בישראל, כמו גם יבואניות רכבים וחברות להשכרת רכבים, גילו את הפוטנציאל הטמון בתחום של מימון רכבים מסוגים ובאופנים שונים.

עם הגופים הפיננסיים המעניקים מימון רכבים והלוואות, ניתן למנות את הגופים כדלקמן: 


בנקים

הבנקים מעניקים בשמחה סוגים שונים של הלוואה לרכב, שמאפשרת השלמת העסקה תוך שעבוד הרכב לצורך ההלוואה (אם מדובר ברכב חדש מהיצרן). לקוחות טובים, עשויים לקבל הלוואות כאלה תמורת בטחונות אחרים. 


חברות ביטוח

חברות ביטוח גילו מזמן את אפיק ההשקעה הקרוי הלוואות לרכבים. החברות הללו מציעות מגוון סוגים של הלוואה לרכב, כולל הלוואת בלון לרכב, שמועד הפירעון שלה נקבע מראש. 


חברות אשראי

חברות האשראי פועלות גם הן בתחום, ומעניקות הלוואות עד סדר גודל של מאות אלפי שקלים. 


חברות מימון

חברות מימון שונות מאפשרות לרוכבי רכבים פוטנציאליים לקבל הלוואה בתוך זמן קצר לרכישת רכב, אחרי שהן בודקות את הלווה. 


חברות השכרת רכבים

חברות להשכרת רכבים מהוות חלק משמעותי משוק הרכב בישראל. החברות הללו מספקות רכבים להשכרה, וכעבור כמה שנים מציעות את הרכבים למכירה. מחירי הרכב, שהם נמוכים משמעותית ממחירי רכבים מאותו סוג או בשנתון דומה, יחד עם תנאי מימון אטרקטיביים, עשויים להפוך את העסקה למשתלמת במיוחד. 


לפי ספק

בנק הפועלים

2

בנק דיסקונט

3

כאל

1

השוונו בין 3 חברות ו - 12 מוצרים!

הלוואה לרכב חדש

הלוואה עד ערך של 100% משווי הרכב

הלוואה לרכב יד 2

הלוואה לרכישת רכב יד 2 עד 85% מהרכב או כ300 אלף שקלים