השוואת קרנות השתלמות מומלצות [כולל תשואות מעודכנות] מעודכן ל2024

מעודכן מאי 2024

Rounded avatar

משה כסיף

כתב כלכלי ותיק בפורטלים מובילים

לפני שמבצעים השוואת קרנות השתלמות, יש צורך לדעת קודם בדיוק מהן אמות המידה לביצוע ההשוואה.

להלן רשימת הפרמטרים להשוואת קרן השתלמות:

 

  • חשיפה לשוק ההון - חשוב להשוות בין קרנות השתלמות במסלולים זהים, שזה אומר חשיפה זהה לשוק ההון. אי אפשר להשוות ביצועים של קרן שחשופה לאגרות חוב בלבד, לקרן שחשופה במידה רבה לשוק ההון.


  • תשואות לאורך זמן - חשוב להשוות את התשואות של קרנות ההשתלמות בתקופות זמן זהות. התשואה בשנה האחרונה, בחמש השנים האחרונות וכך הלאה. יש קרנות שהביצועים שלהן בשנה אחת הם מצוינים, אבל לאורך זמן אותה קרן השתלמות היא מאד חלשה יחסית לאחרות.


  • דמי ניהול- דמי הניהול מהווים הוצאה משמעותית. ככל שהם נמוכים יותר, כך ההשקעה בקרן ההשתלמות היא משתלמת יותר. דמי הניהול אם רק מרכיב אחד, אבל אבור להתעלם מהם וחשוב להתייחס אליהם ולהשוות.


  • מדד שארפ - למתקדמים מוצע לבצע השוואה לפי מדד שארפ. מדובר במדידה של התשואה לעומת הסיכון. מניות בסיכון גבוה אמורות להניב רווחים גבוהים, אבל גם הפסדים גבוהים במקרה של ירידות שערים. מדד שארפ מודד את הסיכון מול הסיכוי. לדוגמה – אם קרן השתלמות הרוויחה, אבל הסיכון שמנהלי הקרן לקחו היה גדול מאד, מדד שארפ יהיה נמוך, מה שאומר שמידת הסיכון בהשקעה היא גבוהה.

 

הדבר העיקרי שחשוב לזכור הוא שאם קרן הרוויחה יפה בשנה מסוימת. זה לא אומר שצריך למהר ולעבור אליה וחשוב לבדוק את כל הפרמטרים לפני שמחליטים. מומלץ גם להתייעץ עם יועץ השקעות, שיסייע בהחלטה.


אנחנו בbwise ריכזנו עבורכם הצעות מובילות לקרן השתלמות.

איך אנחנו מסקרים קרנות השתלמות

את קרנות ההשתלמות אספנו עבורכם לאחר סקר שוק של בתי השקעות מובילים בארץ. אנחנו אוספים נתונים מאתרים רשמיים של החברות ומביאים לכם את פרטי המידע הרלוונטיים ביותר להשוואה יעילה בין הקרנות הקיימות בשוק, על מנת שתמצאו את קרן ההשתלמות המשתלמת ביותר עבורכם.

רוצים לשמוע עוד על קרן השתלמות? תנו למומחים שלנו לעזור

שלחו לנו את הפרטים שלכם ואחד מהמומחים שלנו יחזור אליכם

שליחה